22. septembra 2021 – Rozhovor s našou vedúcou podporného tímu Hankou Šándorovou: Cítime sa ako pred vojnou, hovorí psychologička na gymnáziu. Očakáva, že táto generácia bude mať problém sústrediť sa (dennikn.sk)

29. decembra 2020 – O porne cez otvorený diálog – rozhovor s našim učiteľom Jánom Banom (Denník N) – Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa (bilgym.sk)

22. december 2020 – Emeritný arcibiskup Bezák: Na Vianoce rodičom v obývačke odslúžim omšu – Denník N (dennikn.sk)

1. január 2020 – Rozhovor s našou učiteľkou Michaelou KušnierikovouTeologička Michaela Kušnieriková: Viera nám môže byť oporou bez toho, aby sme si vytvárali ilúzie – Denník N (dennikn.sk)

27. december 2019 – O vzťahu našej školy k dobrovoľníctvu: Chcete, aby deti pomáhali iným? Robte to sami a deti sa k vám pridajú, radia odborníci – Denník N (dennikn.sk)

2. júl 2018 – Hľadali sme školy, odkiaľ sa najčastejšie odchádza do zahraničia (DennikN)

10. marec 2018 – Zuzana Hlávková vystúpila na proteste v Žiline (Denník N)

4. september 2017 – Róbertovi Bezákovi sa zmenil život. V rozhovore priznal, že mal trému | TVnoviny.sk

30. august 2017 – Rozhovor s riaditeľom našej školy o stave slovenského školstva po odstúpení ministra Plavčana: Plavčan spravil dve dobré veci, hovorí riaditeľ bratislavského gymnázia (hnonline.sk)

28. august 2017 – Bezák: Som disidentom na periférii. Z arcibiskupa sa preto stáva učiteľ – Denník N (dennikn.sk)

8. august 2017 – Mladý učiteľ: Naši učitelia potrebujú spätnú väzbu od žiakov aj od starších kolegov – Denník N (dennikn.sk)

9. marec 2017 – Väčšina škôl, úradov, policajných staníc či nemocníc na Slovensku nie sú bezbariérové! | Rádio Expres

1. február 2017 – Na súkromné bratislavské gymnázium chcú prilákať Rómov, deti na vozíčku aj z chudobných rodín – Denník N (dennikn.sk)

26. december 2016 – Naši študenti zbierajú financie na sociálne štipendiá: Pracujú, aby mohli zaplatiť školu rovesníkom | Aktuality.sk

6. november 2016 – Náš alumnus Dano Brossmann píše pre Denník N – O najlepších slovenských mozgoch v zahraničí vieme veľmi málo – Denník N (dennikn.sk)

12. apríl 2016 – Je možné, že vlaky pre stredoškolákov, ktoré nič nestoja, vedú do škôl, ktoré za nič nestoja? – rozhovor s našim riaditeľom Dušanom Jaurom: Riaditeľ úspešného gymnázia: Moje dieťa plače, keď ho beriem zo školy domov (hnonline.sk)

4. február 2016 – Bývalý prezident NY University navštívil Bilgym: Bývalý prezident New York University: Školy musia rozmýšľať, ako chcú vyzerať o 30 rokov – Denník N (dennikn.sk)

19. január 2016 – Večera s Havranom (Budúcnosť slovenskej školy) – diskusná relácia s Dušanom Jaurom (riaditeľom našej školy), Vladom Crmomanom a Petrom Dráľom o budúcnosti slovenskej školVečera s Havranom – RTVS.sk