Milí rodičia, priatelia, bývalí študenti,

v mene riaditeľa, vedenia školy a celého BilGymu Vám srdečne ďakujeme za 2% z dane, ktoré ste nám venovali v roku 2018. Úsilie a financie z 2% z dane a z darov sme použili na vybudovanie chemického laboratória podľa najmodernejších technologických kritérií a otvorenie priestoru galérie v zmysle odstránenia múrov.

O Vašu dôveru sa uchádzame opäť. V tomto roku by sme chceli spríjemniť priestor zborovne a pokračovať v premene galérie na príjemné miesto na oddych a štúdium (pre vytváranie vzťahov, študijnú komunitu).

BilGym bude súčasťou života Vašich detí len určitý čas, preto, ak je možné prosíme vás, aby vaša voľba komu venujete svoje 2% padla práve na nás. ĎAKUJEME.

AKO NA TO

Ak ste SZČO, firma, váš termín pre podanie daňového priznania a rovnako aj venovanie 2% je 31. marec 2019, resp. 3. apríl 2019. Ak si podáte žiadosť o odklad daňového priznania, potom môžete venovať 2% neskôr.

Ak ste zamestnanec, treba aby ste mali Potvrdenie o zaplatení dane a Vyhlásenie o poukázaní 2%,. Termín odoslania týchto 2 formulárov je 30. apríl 2019.

POZOR! Tieto formuláre je potrebné zaslať na Daňový úrad v mieste vášho bydliska, NIE nám.


ÚDAJE POTREBNÉ NA POUKÁZANIE 2% Z DANE

názov: Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa

adresa: Haanova 28, 851 04 Bratislava

IČO: 30848008 (IČO sa od roku 2018 zarovnáva sprava!)

právna forma: účelové zariadenie cirkvi a náboženskej spoločnosti


Ako darovať 3% z dane? 

Aby ste mohli venovať 3% z dane, potrebujete Potvrdenie o tom, že ste v roku 2018 odpracovali minimálne 40 dobrovoľníckych hodín.

Napíšte nám na martina.tvrdonova@bilgym.sk, resp. kontaktujte nás na 0949 428 239 a Potvrdenie Vám vystavíme.


Kedy môže 2% venovať aj právnickú osoba (firma), nielen jednotlivec? 

2% z dane môžete venovať vtedy, ak ste v roku 2018 resp. do 31.3.2019 DAROVALI financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi). Ak ste tak urobili, potom môžete poukázať 2% z dane – v daňovom priznaní uvediete, že poukazujete 2% z dane (tak ako po minulé roky).

 

POSTUP PRE ZAMESTNANCOV

POSTUP PRE FYZICKÉ OSOBY

POSTUP PRE PRÁVNICKÉ OSOBY