Milí rodičia, študenti, bývalí študenti a priatelia Bilgymu,

V prvom rade Vám chcem srdečne poďakovať za 2% z dane, ktoré ste nám venovali v roku 2021. Vďaka Vaším darom sa nám aj počas pandémie podarilo podporiť a udržať programy a chod školy naplno v online a neskôr aj v bežnom režime. Nesmierne si Vašu snahu pomôcť škole vážime.

Posledné dva roky žijeme vo svete, ktorý sa mení nie len zo dňa na deň, ale už aj z minúty na minútu. Strach, neistota, no na druhej strane solidarita s našimi ukrajinskými susedmi sú hlavnými charakteristikami týchto dní. V chaotických a na prvý pohľad nestabilných časoch veríme, že Bilgym bude naďalej stabilným miestom, ostrovom pozitívnej deviácie, kde konštantne vytvárame a budujeme bezpečný priestor na akademický a osobnostný rast všetkých študentov, učiteľov a ľudí, ktorí sú súčasťou školy. Preto by sme sa radi uchádzali o vašu podporu v podobe 2% z vašich daní.

Ak sa nám rozhodnete venovať 2% aj v roku 2022, budú použité primárne na:

  1. Rekonštrukciu a vybudovanie spodných priestorov Bilgymu pre študentov, kde vytvoríme moderné triedy.
  2. Na pomoc, udržanie a rozvoj programov na škole, podporu a rozvoj učiteľov, podporný psychologický tím pre študentov, program dobročinnosti a ostatné projekty, ktorých cieľom je pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.

Ďakujeme za každé jedno Vaše rozhodnutie, darovať 2% z Vašich daní práve nám. Vybudujme spoločne ešte lepšiu a krajšiu školu

AKO NA TO

Ak ste SZČO alebo firma, 2% venujete elektronicky v rámci podávania daňového priznania.
Ak ste zamestnanec, treba aby ste mali Potvrdenie o zaplatení dane a Vyhlásenie o poukázaní 2%. Obe tieto tlačivá je potrebné doručiť na daňový úrad v mieste Vášho trvalého bydliska.

ÚDAJE POTREBNÉ NA POUKÁZANIE 2% Z DANE

názov: Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa
adresa: Haanova 28, 851 04 Bratislava
IČO: 30848008 (IČO sa od roku 2018 zarovnáva sprava!)
právna forma: účelové zariadenie cirkvi a náboženskej spoločnosti

Ako darovať 3% z dane?

Aby ste mohli venovať 3% z dane, potrebujete Potvrdenie o tom, že ste v roku 2021 odpracovali minimálne 40 dobrovoľníckych hodín.
Napíšte nám na peter.hadvab(zavináč)bilgym.sk, resp. kontaktujte nás na 0918 727 761 a potvrdenie Vám vystavíme.

Kedy môže 2% venovať aj právnickú osoba (firma), nielen jednotlivec?

2% z dane môžete venovať vtedy, ak ste v roku 2021 resp. do 31.3.2022 DAROVALI financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi). Ak ste tak urobili, potom môžete poukázať 2% z dane – v daňovom priznaní uvediete, že poukazujete 2% z dane (tak ako po minulé roky).

POSTUP PRE ZAMESTNANCOV

POSTUP PRE FYZICKÉ OSOBY

POSTUP PRE PRÁVNICKÉ OSOBY