O čo nám ide?

Práca Bilgymu končí vyprevadením našich študentov do sveta ďalšieho vzdelávania, práce, rodín a/alebo čohokoľvek ďalšieho čo život prinesie. Veríme, že vzťahy a vzájomné inšpirovanie sa napriek tomuto môže pokračovať, tak sa snažíme s našimi absolventami udržovať kontakt a povzbudzovať ich zapojenie v škole.

Čo organizujeme ako škola?

Na škole pre absolventov organizujeme dva typy stretnutí. Prvé je okolo Vianoc, takzvané „Stretnutie alumni pri punči“, ktoré je prepojené aj s inými vecami, ktoré sa na škole pred Vianocami dejú (napr. tradičný Vianočný volejbalový turnaj, ale aj spoločný WICK aktuálnych aj minulých študentov). Toto stretnutie je posledný deň školy pred vianočnými prázdninami (tento rok 22.12.2022). Druhé stretnutie prebieha v lete s názvom“Alumni Grilovačka“ a odohráva sa posledný deň školy pred letnými prázdninami (tento šk. rok bude 30.6.2023). Pozvánky na stretnutia a iná komunikácia prebieha emailom, na Linkedin a na FB skupinách exkluzívne pre absolventov gymnázia – LinkedinFacebook.

Do čoho sa ešte dá zapojiť?

Absolventov sa snažíme prepájať so súčasnými študentami cez takzvaný “Alumni College Mentoring” a niektorí alumni nám v minulosti pomohli rôznymi spôsobmi, či už založením a účasťou v štipendijnom programe, organizáciou a účasťou na Alumni College Fair, alebo po návrate do školy v pozícií učiteľov. Za všetky tieto vstupy sme veľmi vďační a tešíme sa na ďalšie návštevy a spolupráce.

Chcete nás kontaktovať?

Budeme veľmi radi! Momentálne program zastrešuje Dávid Laco (david.laco@bilgym.sk). Prosím ozvite sa nám ak by ste mali akékoľvek otázky, postrehy, alebo nápady ako by ste sa mohli zapojiť či podporiť túto prácu.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia!