Čerpaj – inšpiruj sa – prepájaj – vydýchni si. V tomto duchu sa niesol náš Wellbeing day, ktorý sme po covidovej pauze opäť priniesli v plnej jeho kráse na Bilgym.

Ako Wellbeing deň funguje

Ide o špeciálny deň, kedy vymieňame vyučovanie formou klasického rozvrhu za spoločné aktivity a workshopy, ktoré pre nás pripravujú učitelia, rodičia, žiaci či externí lektori. Dôrazom dňa je práve wellbeing, preto sa snažíme, aby aj aktivity mali nejaké prepojenie s touto témou.

Wellbeing day nám ponúka príležitosť rozvíjať sa iným spôsobom ako na vyučovaní, spoznať sa s ľuďmi z iných ročníkov a zároveň si po ukončení prvého polroku trochu vydýchnuť.

Tohtoročné aktivity a workshopy

Čo majú spoločné nutričná gramotnosť, sebaobrana, pomalopis, aregentínske tango, indická kuchyňa, maľovanie miniatúr, autogénny tréning či prechádzka lesom? No predsa Wellbeing Day!

 

Aktivity, z ktorých si mohli žiaci vybrať, boli naozaj pestré. V ponuke bolo cez deň totiž viac ako 30 workshopov. Okrem nich sa mohli všetci zapojiť tiež do sprievodných aktivít – napríklad si vybehnúť na Slavín na východ Slnka alebo sa pozrieť ako funguje projekt Replastuj, do ktorého je aj naša škola zapojená. 

Celú ponuku aktivít si môžete pozrieť na našom webe – https://bilgym.sk/wellbeing-day/ 

Záverečný koncert

O spoločné ukončenie dňa sa postarali naše školské kapely. A že ich je! Pre mnohých z nás bolo prekvapením, koľko hudobných talendov na škole máme a ako skvelo hrajú a spievajú a keďže šlo o koncert “tých našich”, užili sme si ho možno o to viac.

Ďakujeme ešte raz všetkým, ktorí pomohli Wellbeing deň zorganizovať. Tešíme sa na ten budúcoroční!

Máš spätnú väzbu

Bol/a si na Wellbeing Dni a zabudol/a si dať spätnú väzbu? Stále máš na to príležitosť.

Text: Monika Lezová
Foto: Monika Lezová, Jana Kerekrétyová