Tretiaci využili záver školského roka na splav Oravy.

Naše dobrodružstvo začalo spoločnou cestou vlakom na Oravu. Legendárnu Orávku sme nacpali do prasknutia a na výmenu sme v nej spolu s ďalšou školou zorganizovali hudobné vystúpenie, ktoré sme si užili my aj miestni.

Dobrá nálada nás neopustila ani v raftoch. Splavovanie Oravy ponúka nádherný pohľad na okolitú prírodu a scenérie. Veď odkiaľ je najlepší výhľad na Oravský hrad? Samozrejme z Oravy! Príroda nás v niektorých úsekoch tiež trochu potrápila, napríklad keď nás zasiahli tzv. rany egyptské v podobe mračna múch, ktorým akoby sa nedalo uniknúť. Sily sme museli spojiť aj na plytkých kamenných úsekoch alebo ak niekomu niečo uplávalo z lode. Spoločne sme však všetky prekážky zvládli a po večeroch sme si za odmenu užívali výlet na neďalekú zrúcaninu alebo poriadnu táborákovú atmosféru pri ohni. 

 

Tento koncoročný teambuilding prináša študentom (aj učiteľom) nezabudnuteľné zážitky, posilňuje tímovú spoluprácu a pomáha budovať pevné vzťahy. Splavovanie Oravy je dokonalou kombináciou dobrodružstva, prírody a relaxu. Budúcoroční tretiaci sa už teraz majú na čo tešiť! 

 

Text: Monika Lezová
Foto: Monika Lezová, Kristián Kosterec