Naša škola má spoluprácu s internátom na Vranovskej, kde máme pre našich žiakov k dispozícii zrekonštruované poschodie. Internát je vzdialený iba 20-30 minút od školy.

Povedali o Bilgym zázemí

Pani Pakanová – riaditeľka internátu v prvom roku fungovania projektu:

“Celý život pracujem s mladými ľuďmi a stretnutie tohto typu, kde na príjemnej atmosfére pracujú rovnakým podielom zamestnanci, ako aj študenti, bol vždy môj sen, o ktorom som si myslela, že sa nedá zrealizovať. Ďakujem vám za dôkaz, že snívať sa oplatí.”

Hanky (D+J) – bývalé piatačky, spoluautorky nápadu na projekt BilGym Zázemie:

Pri jednom z našich dlhočizných intrákových rozhovorov sme prišli na toto:

Nič nespojí ľudí viac ako spoločný zápas s obavami a strachmi a zdieľanie životných míľnikov (nastúpenie do novej školy, začleňovanie sa do komunít, spoznávanie hlavného mesta, nekonečné cestovanie, …).”

A možno práve preto boli naše večerné medziročníkové “spoločenkové” stretnutia vždy radostnou príležitosťou, kde sme sa naučili veľa o sebe, o druhých, o vzťahoch a o riešení problémov.

Za nič by sme túto skúsenosť nevymenili.

O(d) začiatku našej spolupráce

Koncom školského roku 2018/19 sme premýšľali, ako vytvoriť bezpečné prostredie našim študentom nielen v škole . Hlavne študenti z internátu ostávali v škole do poslednej možnej chvíle, užívajúc si príjemný a podnetný priestor. Oslovili sme preto vedenie internátu a spolupráca dopadla nad naše očakávania.

Počas školských prázdnin 2019 sme spoločne zrekonštruovali jedno poschodie internátu a dali ho k dispozícii študentom Bilgymu.

…príbeh pokračuje

V školskom roku 2019/20 sme s entuziazmom začali a mali sme v pláne v priestoroch BilGym zázemia organizovať rôzne aktivity. Zrealizovať sa podarilo len zopár tvorivých dielní a krásne vianočné posedenie, potom prišla prvá karanténa. Veríme, že v školskom roku 2021/22 sa rozbehneme naplno

Prečo ísť bývať na internát

  • kamaráti od začiatku
  • vzájomná podpora
  • dobrá rada po ruke
  • večer sa nenudíš

Cez tvorivé dielne, filmové večery s debatami, až po stretnutia so zaujímavými ľuďmi s rukou na tepe doby.

Aj mimo internátu – akcie na pomoc životnému prostrediu alebo len hru po meste, aby sme sa lepšie zoznámili s históriou a miestom, kde bývame.

  • Dostupnosť (na spoje domov, do školy, či do mesta)

Máte záujem o ubytovanie v BilGym zázemí?

V prípade, že máte záujem ubytovať seba/svoje dieťa na internáte na Vranovskej na Bilgym poschodí (v tzv. BilGym zázemí), oznámte tak pri zápise alebo písomne najneskôr do 26.05. cez nasledujúci dotazník:

Ubytovanie na internáte Vranovská (google.com)

Pre viac informácií:

V prípade, že máte záujem o viac informácií, obráťte sa na Katarínu Morávkovú, ktorá za našu školu komunikuje s internátom:

Katarína Morávková
katarina.moravkova(zavináč)bilgym.sk