Aj v nasledujúcom školskom roku 2023/2024 ponúkame našim študentom možnosť uchádzať sa o štipendium na našej partnerskej škole Minnehaha Academy.

O Minnehaha Academy

Minnehaha Academy je škola v Minneapolis, Minnesota, USA, ktorá má 1. a 2. stupeň základnej školy a strednú školu. Prvý kontakt sme nadviazali už v roku 2004 prostredníctvom Toma Johnsona z Open Door. Odvtedy sa uskutočnilo viacero vzájomných návštev zástupcov školy, či zriaďovateľa v Minnehaha, a amerických priateľov u nás v škole. Najbližšiu návštevu plánujú k nám v júni 2023.

Aktivity školy si môžete pozrieť aj na facebooku alebo instagrame.

Vyskúšaj si štúdium na Minnehahe aj ty

Spolupráca s touto americkou školou pokračuje a sme radi, že opäť môžeme ponúknuť štúdium na Minnehaha Academy počas šk. roku 2023 – 2024 pre 2 študentov (na jeden semester), ktorí sú v tomto šk. roku (2022 / 2023) v 2. alebo 3. ročníku Bilgym-u.

Tabuľka približných nákladov na štúdium, ktoré hradí MA a orientačné náklady študenta z BilGym-u:

  hradí:
školné v MA13,500 $MA
ubytovanie*/strava1,000 $Študent
spiatočná letenka1,500 $Študent
vreckové**1,000 -1,500 $Študent
poplatok za víza160 $ Študent
poistenie200 €Študent
  • potrebné nájsť

** výška vreckového závisí od individuálnych potrieb žiaka

Záujemcovia o toto štipendium budú posudzovaní na základe nasledujúcich kritérií:

  1. motivačný list študenta napísaný na PC v angličtine (400-600 slov), v ktorom predstaví seba a svoje záujmy, a zároveň zahrnie odpovede na nasledujúce otázky:
  •  prečo chcem ísť študovať na Minnehaha Academy do USA?
  •  ako budem môcť využiť svoje skúsenosti zo štúdia a pobytu v USA vo svojom živote a na Bilgym-e po svojom návrate?

2. študijné výsledky, zapojenie do školských aktivít, posudzované individuálne pre študentov, ktorých motivačné listy prejdú prvým výberom.

Informácia o ubytovaní pre študentov

Študenti sú ubytovaní počas svojho pobytu v rodinách. Väčšinou sú to rodiny, ktoré v súčasnosti majú na MA svoje dieťa/deti, alebo dieťa MA v minulosti navštevovalo. Študenti sú v kontakte s rodinou už pred svojim príchodom, aby sa mohli trochu spoznať a vedeli, čo očakávať od rodiny. Minnehaha Academy nám pomáha s hľadaním rodín, napriek tomu sa stáva, že proces trvá dlhšie, čo môže predĺžiť vybavovanie víz a iných formalít. Zatiaľ sa nám ale každý rok podarilo rodiny nájsť a veríme, že to tak bude aj teraz.

Postup pre záujemcov o štipendium

Veríme, že skúsenosť zo štúdia a pobytu v zahraničí bude veľmi obohacujúca a prispeje k rozvoju študenta. V prípade záujmu a akýchkoľvek otázok, kontaktujte Zuzanu Mišinovú.

Prihlášku s motivačným listom pošlite mailom na: zuzana.misinova(zavináč)bilgym.sk do 5. marca 2023

Stretnutie k štipendiám

Pozývame vás na stretnutie k štipendiu na Minnehaha Academy a Montana State University 15.3. cez 7. hodinu (začíname o 14:10). Prídu naši minuloroční štipendisti, ktorí vám porozprávajú ako sa tam mali a zodpovedajú vaše otázky. Okrem toho príde aj študentka, ktorá strávila 1. polrok na škole v Nemecku a tiež porozpráva o svojej skúsenosti. Určite príďte a nechajte sa inšpirovať