Vianočný čas sme aj tento rok prežívali spoločne. Ako to u nás pred Vianocami vyzeralo sa dočítate v článku.

ADVENT NA BILGYME

Vianočné obdobie sme začali zapálením prvej sviečky na adventom venci a s tým spojeným adventným zamyslením. Advent znamená príchod. Niečo príde aj tieto Vianoce. Čo chceš, aby sa stalo? 

Do tématických vianočno-adventných zamyslení sa zapojili aj naši žiaci. Študentská rada a Bilgym chodby spustili každotýždennú vianočnú anketu. Prvá vianočná anketa bola otázka – Po čom túžite/me?

V podobnom tématicky ladenom duchu sa viedol každý adventný týždeň. Ku zamysleniu mali všetci bilgymáci niekoľko úloh, ktoré mohli v danom týždni plniť a ktoré súviseli s témou daného adventného týždňa.

A naši študenti každý týždeň pripravili ďalšiu anketu. Všetky si môžete pozrieť na instagrame Študentskej rady C. S. Lewis alebo Bilgym chodby

VIANOČNÝ VEČIEROK PRE ZAMESTNANCOV

S tímom našich zamestnancov a našou správnou radou sme sa pred Vianocami zabavili na Vianočnom večierku. Tento rok sme pri vianočnom stole prvýkrát privítali aj s nášho mladšieho brata – Lýcuem C. S. Lewisa.

Okrem vianočného večierku mali naši zamestnanci každý piatok pripravené nejaké prekvapenie. Tzv. adventný piatoček od vedenia niesol rôzne podoby – spoločný punč, wafle alebo lokše.

POSLEDNÝ VIANOČNÝ DEŇ SO ŠTUDENTMI.

Posledný deň pred vianočnými prázdninami sme strávili bez klasického rozvrhu a namiesto neho sme sa venovali spoločných komunitným workshopom a aktivitám. Tento rok sa do tejto tradície pripojilo aj Lýceum.

Deň sme uzavreli spoločným WICKom. Vyspovedali sme našich učiteľov, nepedagogických zamestnancov aj žiakov, ako vnímajú advent oni. Zistili sme ich odpovede na otázky vianočnej ankety a prečítali sme si vianočné priania, ktoré napísali naši učitelia žiakom.

VOLEJBALOVÝ TURNAJ A ALUMNI PUNČ

Tento rok sa vrátila aj tradícia predvianočných volejbalových turnajov! Najprv si svoje sily zmerali študenti Bilgymu a Lýcea. 23. 12. sa víťazi postavili tímom zloženým z učiteľov a alumni. Víťazstvo si vyslúžili naši absolventi.

V predvianočný večer ovládli absolventi nielen našu telocvičnu, ale tiež celú školu. Sme radi v akých húfoch opäť prileteli do svojej alma mater a že sme sa spolu mohli porozprávať pri vianočnom punči. Už teraz sa tešíme na koncoročnú grilovačku.

Dúfame, že ste vianočné sviatky prežili v rovnako príjemnej atmosfére, ako boli tie naše v kruhu Bilgym rodiny.