Preukaz žiaka ISIC je multifunkčný preukaz dostupný pre žiakov stredných a základných škôl vo veku od 6 rokov. Nové preukazy (aj v prípade krádeže/straty) vie objednať škola alebo si ich objedná žiak sám. Platnosť preukazu žiaka – ISIC je vždy na jeden školský rok.

Na čip v preukaze si môžeš nahrať napríklad elektronickú peňaženku (električenku v MHD, vlakoch, autobusovej doprave…), ale aj obedy v škole a evidovať svoje príchody/odchody zo školy.

ZĽAVY NA ISIC

Vďaka ISICu máte nárok na rôzne zľavy. Zoznam zliav dostupných na Slovensku nájdete tu – https://isic.sk/zlavy-na-slovensku/.

PREDĹŽENIE PLATNOSTI ISICUNA ZĽAVY

Licencia ISICu potrebná na zľavy sa predlžuje zakúpením známky ISIC na nový školský rok. Známka stojí 10€. Prváci dostávajú známku na daný školský rok v rámci zakúpenia ISICu (poplatok odovzdávajú pri zápise). V ďalších ročníkoch si predlžujú žiaci platnosť ISICu sami cez webstránku – 

https://www.preukazstudenta.sk/stredna-a-zakladna-skola?qt-stredna_skola_a_zakladna_skola=preukaz_studenta

PREDĹŽENIE PLATNOSTI ISICU – DOPRAVNÉHO ČIPU

Je na tebe či si chceš prolongovať dopravný čip. Platnosť čipu môžeš predĺžiť dvoma spôsobmi:

1. Prolongácia cez SMS

Ak pokračuješ v štúdiu a chceš využívať zľavu v doprave na svojom preukaze študenta ISIC/EURO<26 v doprave aj ďalší školský rok, od júna si ho môžeš predĺžiť aj prostredníctvom SMS.

Krok 1: Pošli SMS na číslo 8844 v tvare: TC medzera PRIEZVISKO medzera ČÍSLO ČIPU (priezvisko zadávaj bez mäkčeňov a dĺžňov).
Krok 2: Počkaj na potvrdzujúcu SMS
Krok 3: Oslov našu recepciu, aby ti priložili ISIC k terminálu (priložením ISICU tam, kde si pípaš dochádzku, si čip nepredĺžiš)

2. Prolongácia cez appku UBIAN

Druhou možnosťou je prolongovať čip cez appku UBIAN. Využi k tomu návod na tejto webstránke – https://www.ubian.sk/login.

STRATA / KRÁDEŽ / POŠKODENIE ISICu

Ak si potrebuješ vybaviť nový ISIC, môžeš si ho objednať sám/a na www.objednaj-preukaz.sk.

INÉ OTÁZKY

Mám ISIC z predošlej školy. Môžem si ho nechať a používať ten?

ISIC je viazaný na konkrétnu školu, ktorá je na ňom napísaná. Nie je teda možné si predĺžiť platnosť ISICu zo starej školy a používať ďalej ten.

Potrebujem si platnosť ISICu a dopravného čipu predlžovať, ak idem študovať do zahraničia?

Predĺženie ISICu a dopravného čipu nie je povinnosť. Rozhodnutie je na tebe. S platným ISICom sa však môžeš preukazovať aj v zahraničí a na niektorých miestach mimo Slovenska si vieš tiež uplatniť rôzne zľavy.