Ani tento rok sme si nenechali ujsť súťaž „Kľúč od pevnosti“ v Starej Ľubovni, aj preto, že to bol 25. ročník a tým trochu slávnostnejší. Program bol rozšírený o jeden deň, okrem samotnej súťaže a prehliadky hradu sme sa dostali aj na splav Dunajca v Pieninách na pltiach a zoznámili sme sa s ostatnými pri spoločných hrách.

Mestská hra sa niesla v duchu moderných technológií, keď okrem behania po meste museli súťažiaci riešiť cez mobilnú aplikáciu rôzne úlohy. Súťaž na hrade už prebiehala tradične a nám sa tento rok podarilo pozbierať úplne všetky kľúče splnením všetkých úloh podľa parametrov – šikovnosť, kondícia, odvaha aj šťastie, to všetko sme mali a zaslúžene vyhrali.

Víťazný tím: Betka Dziaková, Erika Hajzoková, Maťo Čačík a Rudo Kirchner s „trénerkou“ Zuzanou Anettovou (nie, súťaž neprebiehala v nemčine). Na záver slávnostného ročníka sme mali prehliadku rôznych dobových zbraní najmä zo stredoveku a večeru priamo na Ľubovnianskom hrade. Kľúč od pevnosti aj pohár sme priniesli, ostáva nám ešte užiť si výhru 300€ (nápady sú od výletov po zoskoky padákom) a o rok sa znovu vrátiť do Starej Ľubovne nabudení na zbieranie ďalších kľúčov.

Zuzana Anettová