Pred príchodom študentov do školy sa učitelia pripravovali na nový školský rok. Naši učitelia sú pre nás rovnako dôležití ako naši žiaci, preto jednou z tradičných aktivít, ktorá ich v auguste každoročne čaká, je aj spoločný teambuilding, kde okrem utužovania vzťahov a načerpávania energie v krásnom prostredí Smolenického zámku, rozširujú svoje obzory, radia sa či diskutujú o výzvach nadchádzajúceho školského roku.

Po príchode do Smoleníc nasledovali aktivity zamerané na zoznamovanie a prijatie nových kolegov.

Témou, ktorá sa niesla celým teambuildingom bola inklúzia. Učitelia si mali šancu na pár hodín zažiť na vlastnej koži, aké je to byť na vozíčku. O svoje pocity a skúsenosti sa potom podelili v spoločnej reflexii.

Čo by to bol za učiteľský teambuilding, keby chýbalo potrápenie mozgových závitov. Prvý deň si mohli učitelia pri rôznych úlohách vyskúšať zručnosti, ktoré treba k tomu, aby sme sa niečo naučili, čím sa vžili do prežívania žiakov a mohli zreflektovať svoj spôsob vyučovania.

Druhý deň boli bloky, v ktorých sa učitelia, vďaka rôznym hosťom, dozvedeli viac o poruchách učenia, živote na vozíku a špecifikách Aspergerovho syndrómu, aby vedeli lepšie reagovať na potreby niektorých žiakov na škole.

Nechýbali samozrejme ani neformálne časti programu, počas ktorých bola šanca jednoducho sa porozprávať pri káve. Večer bola pripravená aj spoločná opekačka.

 

Viac fotiek nájdete na facebooku.