Tento týždeň strávili tretiaci na Community Service v kaštieli Planinka. Aj napriek tomu, že sa najprv predstava akcie pre celý ročník zdala nereálna, náš pobyt sa vydaril a podarilo sa nám spoločne fungovať. Pomáhali sme v dedinách Dobrá voda a Dechtice, rovnako ako aj v kaštieli, a vo voľnom čase sme sa venovali teambuildingovým aktivitám. Rozprávali sme sa pri ohni, spievali, športovali a hrali spoločenské hry. Podarilo sa nám na chvíľu oddeliť od bežného rušného života, stresu a technológii a oddýchnuť si. Okrem svalovice a modrín si odnášame aj pekné zážitky z chvíľ strávených spolu.

Hana Hartmannová 3.A

Prvý deň bol vcelku náročný, hneď po príchode sme už išli pracovať do lesa a fyzicky to naozaj nebolo ľahké. Keďže sme boli unavení a po čase už úplne vyčerpaní, naše správanie bolo úplne iné ako v škole a bolo zaujímavé to pozorovať.

Druhý deň nebol o nič ľahší, ale aspoň sme sa (niektorí) vyspali. Aj keď nás rozcvička úplne nezobudila, neskôr sme sa rozbehli a odviedli sme veľký kus práce. Po rozdelení do dvoch skupín sme sa vybrali do okolitých dedín – Dechtíc a Dobrej Vody. Tam nám boli pridelené úlohy, ktoré sme ako pracovité včielky splnili. Niektorí zametali, či maľovali ploty, iní robili záhradné práce a podobne. Po návrate sme mali trošku voľného času na nejaké spoločné aktivity.

Tretí deň – streda, bola iná ako ostatné, pretože sme nešli pracovať do dedín, ale ostali sme na Planinke. Doobeda sme mali viac-menej organizovaný program, hrali sme hry, pri ktorých sme museli aj rozmýšľať, a zároveň aj veľa behať. Koniec koncov, tak či tak sme boli potom unavení. Poobede sme mali na výber z viacerých “workshopov”. Hrali sme baseball, frisbee, spievalo sa, štrikovalo, alebo len tak “chillovalo”. Boli sme tam všetci spolu, a každý robil to, čo ho baví. Bol to naozaj veľmi príjemne strávený čas.

Vo štvrtok sme išli znovu do dedín. Tentokrát sme sa ale vymenili, čiže každá skupina bola v inom prostredí ako v utorok. Opäť sme pomáhali domácim – v škole, v zdravotnom stredisku, v požiarnej zbrojnici a podobne. Aj keď nám počasie veľmi neprialo, spravili sme čo sa dalo a napriek všetkému sme si to užili.

Posledný deň bol pre nás veľmi smutný, keďže sme sa museli vrátiť späť do reality, čo bolo opäť veľmi náročné. Avšak užili sme si aj cestu autobusom, spievali sme a zabávali sme sa, tak ako to len išlo a teda môžem povedať, že sme do toho dali 100% až do posledného momentu.

Táňa Mesíková 3.F

Viac fotiek nájdete v albume.