Čo cítim keď sa dotýkam svojho smartfónu? Koľkokrát denne sa ho dotknem bez ďalšieho úkonu či operácie? Prišiel by mi kamarát zo sociálnej siete o polnoci pomôcť opraviť prasknutý radiátor? Od čoho utekám keď visím na nete dlhšie ako som zamýšľal? Kedy som  nervózne vyletela na blízkeho človeka keď sa ma pokúšal odtrhnúť od obrazovky? Je bezpečnejšia voľná prechádzka po Petržalke alebo po internete? Čo je to elektronický babysitting? Prečo sa cítime bezpečne, keď sme v spojení s inými ľuďmi a prečo sú sociálne siete čiastočnou ilúziou bezpečia? Čo sa robí v mojom mozgu keď sa stávam závislým? Ako to rozpoznať? Kto nám ukradol tvorivú nudu?

foto: V. Majerníková

Po ohni a kníhtlači svet a my v ňom predýchavame ďalší z úžasných vynálezov, ktorý je dobrým sluhom ale zlým pánom. Internet vo vrecku, deň – noc na dosah. Kto je na kom závislý?

foto: V. Majerníková 

O týchto témach sme minulý piatok debatovali s našou psychologičkou Zuzanou Vasičákovou Očenášovou. Technika tentoraz zlyhala, v dôsledku čoho nemáme videozáznam a zostalo to medzi nami…

foto: V. Majerníková