Tretie kolo Bilgym kvízu, ktorý sa už postupne stáva stálou súčasťou virtuálneho Bilgym sveta sa uskutočnilo v krásny palindromický dátum 12. 02. 2021. Tentokrát si rozhodlo zmerať sily 5 prihlásených tímov. Niektoré tímy boli úplný nováčikovia, ale kvíz si už získal svoje stálice, ktoré dokonca zvádzali boj o prvé miesto. Hodnotenia sa tentokrát vo veľkom zhostili Erika, Darinka a Miško B.

Prekvapivo najviac bodov získali súťažiaci v téme Citáty slávnych ľudí a najmenej radosti prinieslo hádanie metra podľa mapy. Najväčšiu dávku emócií si vyslúžila nasledovná otázka: Ako hlboká bola studňa, ktorú vykopal Omar pre svoju milú Fatimu na Bratislavskom hrade? (tolerancia 50 metrov). No čo, vedeli by ste?
Podľa reakcií na konci kvízu bola nálada na druhom konci zoomu viac než dobrá a keďže sa tímy dušovali že prídu aj nabudúce, možeme túto akciu považovať znovu za úspešnú. Výsledkovú listinu a témy všetkých kôl (spolu s ich úspešnosťou) nájdete na tomto linku:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/154vfeGsJgNFBN4uxY9N7bqjM7rUOGCHHr1WTU6KbMQY/edit?usp=sharing

Týmto krátkym reportom by sme chceli zároveň pripomenúť, že Bilgym kvízu sa môžu zúčastniť študenti, učitelia, nepedagogický pracovníci, alumni, rodinný príslušníci, ba aj kamaráti. Tak ak máte chuť si zasúťažiť, zabaviť sa možno sa aj niečo nové dozvedieť, tak už teraz sa môžete s nami tešiť na nasledujúci marcový kvíz. Pre bližšie info sledujte školský padlet https://padlet.com/bilgym/BILGYM_INTERNAL a pre nápovedu sledujte Bilgym Internal.

Text: Ivana Hučková