V tomto školskom roku sa nám na poli športových súťaží darilo.  Zúčastnili sme sa viacerých turnajov a pretekov.

Dievčatá v basketbale získali v okresnom kole 1. miesto a postúpili na kraj. V krajskom kole už bola väčšia konkurencia a slabšie rozhodkyne. Dievčatá dobre zabojovali a občas rozhodli aj posledné sekundy o víťazstve. Nakoniec získali 3. miesto. Vzhľadom k tomu, že sme sa tohto turnaja zúčastnili prvý krát, je to dobrý úspech.

Chlapcom vo volejbale sa tiež podarilo získať 1. miesto v okresnom kole a postúpiť na krajské kolo. Krôčik im chýbal k zisku bronzovej medaile a skončili na štvrtom mieste.

Naše dievčenské florbalové družstvo sa nám postaralo o veľké prekvapenie. Celoročne tvrdo trénovali. Chodili dvakrát do týždňa na nulté hodiny, aby sa zohrali. Ema Fančovičová pripravovala tréningy a baby dreli. Víťazne postupovali celým turnajom až sa im podarilo dostať na majstrovstvá Slovenska. Ani tam sa nedali zahanbiť a vybojovali si krásne 3. miesto. Dievčatá, veľká vďaka!

V máji sme mali hojnú účasť na atletike. Víťazne z krajského kola postúpila švédska štafeta v zložení: Čačík (400m), Hladíková (300m), Escher (200m), Dziaková (100m). Na MS v Trnave sme už neboli takí  úspešní. Za zimy a dažďa si vybehali 4. miesto.

Nakoniec sme sa zúčastnili aj okresného kola v orientačnom behu. So zlatou medailou odtiaľ odišla Viktória Kostercová a z druhého miesta postúpil aj Jakub Pitoňák. Darilo sa aj jednému chlapčenskému družstvu v zložení Dobrík, Hrbáň, Jarina, Galovič, ktorí ako družstvo vyhrali a postúpili na kraj.  V krajskom kole už súťažili aj s orientačnými bežcami a to už je tvrdá konkurencia.  Ale aj Viktória je orientačná bežkyňa a ukázala čo vie. Získala 3. miesto a postup na MS. Tak nás v júni čaká ešte jeden výjazd do Turčianskych Teplíc.

Všetkým športovcom ďakujeme za nasadenie a výkony, ktoré podali.