Keď sme s Nelou dostali tip na hru Oscara Wilda, neboli sme si celkom vedomé, do čoho ideme. Obsadzovali sme decká, ktoré sme vôbec nepoznali, réžiu sme dali chlapcovi, ktorého sme vôbec nepoznali. Bolo to pre nás celé nové a neznáme, ale aj tak sme sa rozhodli ísť do toho, a to naplno. Išlo o hru z Viktoriánskeho Anglicka, v ktorej sa Robert Chiltern, úspešný ženatý politik označovaný aj za Ideálneho Manžela, snaží zbaviť svojej špinavej minulosti a jeho blízky priateľ, starý mládenec Arthur Goring mu v tom pomáha. Dnešná politická situácia na Slovensku a demisie našich politikov nám prišli ako stvorené na to, aby sme do hry mohli vložiť narážky na túto záležitosť a uvoľnili napätie, ale zároveň podporili boj Za slušné Slovensko.

Lístky sa predali jedna radosť, sála bola plná a po premiére bolo zo všetkých cítiť tak veľké šťastie, že sme vedeli – áno, všetok ten stres, vybavovačky a nácviky, stálo to za to. Toto nás baví a budeme s radosťou pokračovať aj nasledujúce roky.

Týmto by sme sa chceli poďakovať Divadlu LAB a DK Devín, ktoré nám ponúkli priestory, rekvizity a kostýmy zadarmo, našej škole za čas a prívetivosť a samozrejme vám, divákom. Za päť mesiacov driny sme prepísali, upravili a nacvičili 40 strán scenáru, zohnali kostýmy, vybavili sálu a vytvorili akúsi komunitu nielen hercov, ale aj priateľov. Ďakujeme vám, drahí kolegovia, že ste to odpálili v plnej kráse.

Tešíme sa na vás na ďalších premiérach.:)

C.S. Lewis Theatre Club