Naši štvrtáci sa koncom januára zúčastnili celodenných seminárov v štýle manažérskych tréningov “rozvoja osobnej efektívnosti” s lektormi FBE a členmi Správnej rady Bilgymu, Danielom Lacom a Danielom Bútorom. Cieľom seminára bolo vytvoriť priestor na osobné rozmýšľanie ako aj diskusiu o tom, čo považujú v živote za dôležité a chceli by to robiť. Na začiatku každý vyjadril, kde by chcel byť o dva roky, keď už nebude na BilGyme a po tréningu si každý napísal niekoľko vecí, ktoré by chcel urobiť v nasledujúcich týždňoch. Špeciálnym bonusom boli skype rozhovory so Slávkou Gazdíkovou, v čase na Bilgyme Vaňovou, ktorá podobný seminár absolvovala v roku 2008. Pýtali sme sa jej, čo sa z cieľov o ktorých vtedy snívala splnilo, čo je iné a či je v živote šťastná. Slávka skončila psychológiu, pracovala v konzultingu a ako mentálna koučka juniorskej hokejovej reprezentácie Slovenska. Skypovala s nami z Oravy, kam sa pred pár rokmi s manželom presťahovala a kde pred rokom nadobudla aj novú rolu – stala sa šťastnou mamou. Milé bolo, že medzi štvrtákmi rozpoznala študentov, ktorých ešte ako Alumni dobrovoľníčka tútorovala/mentorovala.

Kým štvrtáci rozmýšľali nad svojou osobnou víziou a krokmi smerom k budúcnosti, tretiaci absolvovali ROADMAP WICK, čo je chvíľa zastavenia pre tretiakov pri príležitosti dosiahnutia polovice štúdia na Bilgyme.

Ďakujeme študentom za účasť a veríme, že si z oboch tréningov vzali niečo, čo im pomôže v rozmýšľaní nad budúcnosťou.

Radi by ste o procese vedeli viac? Cieľom “college/future counsellingu” je v súlade s našou misiou pomôcť študentom robiť informované rozhodnutia o svojej budúcnosti.

Za tím College/Future Counselling-u,

Dávid Laco