Milí rodičia, priatelia, bývalí študenti,

V prvom rade Vám chcem srdečne poďakovať za 2% z dane, ktoré ste nám venovali v roku 2020. Vďaka Vaším darom sa nám aj počas pandémie podarilo podporiť a udržať programy a chod školy naplno v online režime. Nesmierne si Vašu snahu pomôcť škole Vážime.

Rok 2020 bol rokom mnohých zmien. Prvýkrát po 100 rokoch náš svet zasiahla pandémia globálneho rozsahu. Pravdepodobne ešte nikdy nikto z nás nezažil niečo podobné. Bol to náročný rok, ktorý ovplyvnil naše životy, fungovanie a pozeranie sa na svet. Mnoho ľudí stratilo svojich najbližších. Mnohí prišli o prácu a zamestnanie.

Rok 2021 je rokom veľkej nádeje, že sa nám pandémiu podarí spoločne poraziť. 2021 by mal byť zároveň rokom empatie s tými, ktorých pandémia najviac zasiahla a zmenila im životy. Aj preto sme sa rozhodli primárne venovať zdroje, ktoré sa nám podarí získať z 2% tento rok, na pomoc tým študentom, ktorí to najviac potrebujú.

Ak sa nám rozhodnete venovať 2% aj v roku 2021, tak budú primárne použité:

  1. Na pomoc študentom Bilgymu, ktorí si nemôžu v dôsledku pandémie dovoliť zaplatiť plnú výšku školného alebo všetky výdavky spojené so štúdiom.
  2. Na pomoc, udržanie a rozvoj programov na škole, podporu a rozvoj učiteľov, podporný psychologický tím pre študentov, program dobročinnosti a ostatné projekty, ktorých cieľom je pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.

Ďakujeme za každé jedno Vaše rozhodnutie darovať 2% z Vašich daní práve nám. Aj Vaše 2% sú pre nás veľkou pomocou.

AKO NA TO

Ak ste SZČO alebo firma, 2% venujete elektronicky v rámci podávania daňového priznania.
Ak ste zamestnanec, treba aby ste mali Potvrdenie o zaplatení dane a Vyhlásenie o poukázaní 2%. Obe tieto tlačivá je potrebné doručiť na daňový úrad v mieste Vášho trvalého bydliska.

ÚDAJE POTREBNÉ NA POUKÁZANIE 2% Z DANE

názov: Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa
adresa: Haanova 28, 851 04 Bratislava
IČO: 30848008 (IČO sa od roku 2018 zarovnáva sprava!)
právna forma: účelové zariadenie cirkvi a náboženskej spoločnosti

Ako darovať 3% z dane?

Aby ste mohli venovať 3% z dane, potrebujete Potvrdenie o tom, že ste v roku 2020 odpracovali minimálne 40 dobrovoľníckych hodín.
Napíšte nám na peter.hadvab@bilgym.sk, resp. kontaktujte nás na 0918 727 761 a potvrdenie Vám vystavíme.

Kedy môže 2% venovať aj právnickú osoba (firma), nielen jednotlivec?

2% z dane môžete venovať vtedy, ak ste v roku 2020 resp. do 31.3.2021 DAROVALI financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi). Ak ste tak urobili, potom môžete poukázať 2% z dane – v daňovom priznaní uvediete, že poukazujete 2% z dane (tak ako po minulé roky).

POSTUP PRE ZAMESTNANCOV

POSTUP PRE FYZICKÉ OSOBY

POSTUP PRE PRÁVNICKÉ OSOBY